hír
Lichter Péter harmadik játékfilmje, az Üres lovak két filmrendező, Kertész Mihály és Bódy Gábor halál utáni találkozásának szatirikus történetét…
továbbmagazin
A Soldivision alternatív filmterjesztő cég februárban házhoz viszi a mozit. Annyit kell tenned, hogy választasz egy filmet, összetrombitálod a…
továbbhír
Novemberben is folyatódik a Soldivision Filmklub, mely az első évadban női rendezőkkel és női sorsokkal foglalkozik az alternatív terjesztésben már…
továbbmagazin
Zurbó Dorottya párhuzamosan dolgozott két egész estés dokumentumfilmjén, azóta pedig sorra járja velük a rangos filmfesztiválokat - Arun…
továbbhír
A magyar-bhutáni koprodukcióban készült, buddhista kolostorban játszódó alkotást a Bhutáni Filmszövetség éves díjátadóján részesítették a legjobb…
továbbhír
2018-ban megkezdi működését a Soldivision, amit hagyományos és alternatív forgalmazással foglalkozó szakemberek alakítottak meg. Első filmjük Jeles…
továbbhír
Az Ernelláék Farkaséknál lelkes alternatív terjesztői – mostantól Soldivision néven – ezúttal két filmmel is készülnek, amit házhoz lehet rendelni.
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié